Orodja in funkcije

Orodja so sestavljeni iz kompleksnih algoritmov, ki se povezujejo v celoto in jih uporabljamo za nadzor, obdelavo in analizo prostorskih podatkov. Poznavanje orodji v pregledovalniku zelo pripomore k boljši uporabniški izkušnji in bolj produktivnemu delu. Do njih lahko dostopamo na dva način. Če želimo imeti na voljo vsa orodja, ta najdemo v razširjenem meniju na desni strani pregledovalnika, če pa želimo hitro dostopati do orodji, ki so v uporabi pogosto, lahko to naredimo z desnim klikom na grafični vmesnik. Več o orodjih si lahko preberete v priročniku.

▪ Orodja za izbiro elementov
▪ Orodja za analize
▪ Orodja za izdelavo poročil
▪ Orodja za urejanje pogleda na karti
▪ Orodja za napredno uporabo

▪ Orodja za izvajanje meritev
▪ Orodja za tiskanje
▪ Orodja za uvoz/izvoz podatkov
▪ Ostala orodja